X
تبلیغات
رایتل
Got Root? by JraNil
  
 
 
آرشیو
 
سه‌شنبه 25 شهریور‌ماه سال 1382
اولین همایش لینوکس برگزار شد.

امروز اولین همایش لینوکسی در تهران برگزار شد.این همایش که قرار بود هدف اصلی آن جشن نصب لینوکس ( Installfest) باشد بیشتر به معرفی لینوکس و توضیحی در باره‌ی نرم افزارهای Open Source  ( کدباز ) اختصاص داشت.

 

این همایش از طرف گروه لینوکس ایران و شرکت تالار وب و با حمایت دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدا با سخنرانی یکی از مسئولین و شروع همایش کمی درباره لینوکس و تاریخچه آن بحث شد،در قسمت تاریخچه از مقاله معروف How To Become A Hacker نوشته Eric S. Raymond استفاده شد.

 

همایش به دوقسمت تشکیل شده بود که در قسمت کمی به معرفی لینوکس و تاریخچه GNU پرداخته شد و درباره‌ی نصب SuSe 8.2  هم توضیحاتی داده شد.

و در قسمت دوم یک دوست آلمانی با زبان انگلیسی که سعی میکردن خیلی شفاف صحبت کنند درباره‌ی نرم افزار های کدباز ( Open Source) صحبت شد.

این تنها فرد غیر ایرانی همایش ( تا اونجایی که من دیدم ) پروژه ای درباره‌ی استفاده از تقویم فارسی ( جلالی ) در لینوکس انجام داده بودند.

 

در پایان همایش هم به معرفی محصول شرکت چاپار شبدیز شبدیکس که یک نسخه لینوکس زنده (KNOPPIX – لینوکس زنده ) کاملا فارسی بود پرداخته شد.

 

این نسخه از لینوکس تا جایی که من دیدم تنها تفاوتش با KNOPPIX زبان فارسی بود.برای شبدیکس از ناپیکس نسخه 3.2 استفاده شده بود که خوب تا زمانی که از آن به صورت جدی استفاده نشود نمی توان درباره آن قضاوت کرد.

 

این فقط دیدگاه من از همایش بود ،در کل برای اولین همایش خیلی هم خوب بود و در آخر کار خیلی ها بودند که دوست داشتن حتما امشب لینوکسی رو که خریده بودند نصب کنند.برگزار کننده های همایش لباسی یک دست داشتند و به نظر من برای شروع کار منظمی بود.

 

از برگزار کننده های همایش متشکرم و امید وارم که این کار ادامه داشته باشه به شرطی که کیفیت اجرا ( صدا ) بهتر باشد.

 

می تونید یک سری عکس هم ببینید. (البته زیاد جالب نشده )

http://members.lycos.co.uk/jranil/installfest/

 

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 179048


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها