X
تبلیغات
رایتل
Got Root? by JraNil
  
 
 
آرشیو
 
دوشنبه 17 شهریور‌ماه سال 1382
GNOPPIX Linux

درباره KNOPPIX یادتون میاد قبلا نوشتم؟  (KNOPPIX – لینوکس زنده )

KNOPPIX یک لینوکس زنده بود که شما می تونستید بعد از اینکه سیستم خودتون رو با اون CD راه اندازی کردین ( boot) از لینوکس استفاده کنید.یعنی نیازی به نصب نداشت.

 

من اون موقع از نسخه‌ی 3.1 استفاده می کردم که بعدش یکی از دوستان لطف کرد و نسخه 3.2 اون رو هم دانلود کرد.اما تو امتحان های که انجام دادیم خیلی مشکلات داره ( بیشتر با X ) و خلاصه در بالا آوردن سیستم گرافیکی کلی مشکل داره.

پس فعلا برای KNOPPIX همون نسخه 3.1 به نظرم مناسبتره چون رو سیستم های بیشتری جواب داده.

 

در KNOPPIX شما فقط  از محیط KDE می تونستید استفاده کنید که در ویرایش 3.2 به اون چند تا محیط دیگه ( که اصلا اهمیتی ندارند ) هم اضافه شده.

اما نظری که خیلی از کاربران داشتند این بود که دوست دارن از محیط GNOME استفاده کنند که با توجه با فضای موجود در یک CD امکان استفاده از KDE و GNOME در کنار هم وجود نداره.

 

به همین علت یک پروژه دیگر آغاز شده با نام GNOPPIX – مانند خواهر خود ناپیکس خوانده می شود – که هدف این پروژه ایجاد یک لینوکس زنده ( Live Linux ) بر پایه‌ی Debian GNU/Linux 3.0 و با استفاده از محیط گرافیکی GNOME می باشد.

این پروژه که مثل خیلی از کارهای لینوکسی آلمانی ها اون رو شروع کرده اند هنوز در مراحل ابتدایی کار قرار دارد و هنوز برای استفاده مناسب نیست.

اما اگر که شما جزو قشر متول هستید و حاضرید فقط برای تست 449MB دانلود کنید خوب پس این کار رو انجام بدید :

GNOPPIX • Downloads

 

اگر هم اصلا وقت ندارید پس مستقیم دانلود کنید : gnoppix-0.5-test1.iso


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 179048


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها